~ Maturita ~

5. červen 2010 | 19.44 |

P1060505 1Ah, maturita.. Zkouška dospělosti, která nemine nikoho z nás. I já se s ní měla čest setkat.. a proto Vám zde popíšu, jak to celé probíhalo.. :) Tak pojďme od začátku.. :))

Studovala jsem na OA a vždycky jsem si říkala, že do maturity času dost.. A ejhle.. Druhé pololetí "čtvrťáku", za sebou maturiťák.. a před sebou jen starosti a učení.. Dokud nenastalo poslední zvonění, a poté svaťák, tak jsem si vůbec neuvědomovala, jaký to bude stres, co to bude učení.. Prostě mi to do té doby nedocházelo /jaká chyba/.

Sice nás nejdříve čekali praktické zkoušky. Sloh a PEK+UCP, ale to Vám stejně nějak nedojde. Teda. Sloh byl docela v pohodě, dokud píšu, tak nejsem ve stresu..  Se slohem jsem byla hotova asi o hodinu a půl dříve.. J) A nakonec za dvě, no. Psala jsem na téma: "První láska je los, který nevyhrává, ale navždy si pamatujeme jeho číslo." (Vypravování) Když jsem si o tom povídala s profesorkou češtiny, její slova mi doslova vyrazila dech "Ale takový nereálný děj, .." atd. Když jsem jí hned lehce naštvaně odpověděla, že se to fakt stalo, byla lehce překvapená. Zmohla se jen na "A proč jste se rozešli?".. A začala mi dávat rady.. :D No já z ní fakt nemohla. =D

Ale z PEKu+UCP (účetnictví na počítači) jsem byla děsně vynervovaná. Z PEKu ani tolik ne, to jsem nějak dala, ale z účta? To mi nikdy nešlo, i když jsem se učila a fakt se snažila.. Prostě, to je něco, co mi nikdy nepůjde a co nikdy moc chápat nebudu. Ale tak za 3, že. Úspěch.

Při posledním zvonění jsme se všichni vyřádili, polili koho mohli, vybrali nějaké peníze.. A pak jsme se ještě s úsměvy rozešli domů.

.

..Svaťák..

Týden.. Pouhý týden na naučení 25 otázek z ekonomiky, účetnictví, matiky a češtiny.. Vůbec jsem nepodléhala myšlenkám, že to nemá cenu, že se to nenaučím.

Nebudu tady popisovat celý svaťák, ale musím říct, že už bych tohle zažít znova nechtěla.. Kdybych já na to učení tolik nedlabala.. :/ Bylo by to o mnoho lehčí..

Jelikož nepiju kafe, tak jsem pila energeťáky.. Takže sem i ve 3 ráno chodila po pokoji s papíry v ruce a zplna hrdla vyslovovala např. ruské autory.. :D Až do doby, kdy jsem prohlásila "Evžen Oněgin napsal..".. No, to jsem potom měla takový zásek.. =DD Prostě, začalo mi slušně hrabat.. =) Čas nemilosrdně ubíhal a čím dál častěji propadala depresím.

Takový stav není dobrý. Jednou navečer jsem si hezky seděla na posteli, kolem milion papírů a najednou mi nějak ruplo v hlavě a ani jsem se nenadála a chytla jsem hysterák jak prase. Brečela jsem, pomalu jsem nemohla ani dýchat. Prostě jsem pomalu nevěděla, co se se mnou děje. Volala jsem Mírovi. Potřebovala jsem uklidnit. A jemu se to podařilo, ani nevím jak. :D Já bych ze sebou fakt mluvit nemohla. =D Děkuju. :*

No, nastal poslední den.. A já se neustále učila, i když už bych neměla, ale co už. Byla jsem pozadu. :D Ale šla jsem spát, kolem 11. Ještě ve 3 ráno jsem byla vzhůru, prošla jsem si tedy matiku. :D

Nástup třídy před maturitní komisí byl v 7:40. Víte, kdy a v kolik jsem maturovala já? V tentýž den, v 8:00. Jako první ze třídy. Paráda. Fakt je, že se mnou dělá stres hrozný věci. Vůbec jsem se nepoznávala. Po představení jsme vyšli ven ze třídy.. a hned jsme se s kámoškou rozbrečely. Ty pocity se prostě nedají popsat.

8:00 hodin a čeština. Jdu na to. Vytáhla jsem si číslo 3 – Husitství. Sakra, to já uměla na jedničku. Fakt že jo! Ale co ten stres sakra se mnou udělal. :( Strašně se mi třásl hlas, ale povídala jsem, co jsem mohla.. ^^

8:45 hodin a matika. Vytáhla jsem si přímku. No, upřímně, matiku jsem se tedy vůbec neučila, ani jsem neměla snad okruhy. :D.. Tu otázku jsem viděla poprvé. :D Ale zvládla jsem to.. :D Mlela jsem pořád a pořád a popsala tabuli ze všech stran. :D Čekala jsem za 1, ale nakonec za 2, nom. Asi to bylo kvůli té poslední otázce o úhlu, kdy se mi třásly ruky a já nemohla na kalkulačce pořádně zmáčknout tangens. :D Prostě sranda. :D

9:30 a ekonomika. Hm, vytáhla jsem si číslo 22. Říkám si – A sakra, ty poslední otázky fakt nevim. (Byly to ty nejtěžší snad :D).. No a ono to bylo "Národní hospodářství", což jsem měla jako 2 myslim. :D Ale uměla jsem to! :D Sakra, byla jsem na sebe tak pyšná. :D Jenže, na eko jsme měli třídní, která je na mě lehce zasedlá, no. Takže ani to, že jsem věděla všechno a 15 minut povídala snad jenom já, ji neokouzlilo.

10:15 a účto. Toho jsem se bála snad nejvíc. A taky jsem ho nejvíc pola. Vytáhla jsem si "Pohledávky a závazky ke společníkům". Tu otázku jsem si přečetla snad 2x. A vůbec jsem nechápala, účtování taky žádná sláva, ale dala jsem to, no. :D

Prostě.. mám MATURITU!! Jo jo jo!! :D A nikdo mi ji nevezme. XD Takový oddych potom, co nám řekli výsledky..a že to všechny máme. Byla jsem tak strašně šťastná. x)

Chtěla jsem hned oslavovat, jenže jsem přišla domů a hned usnula. Byla jsem úplně vyčerpaná. :D Dospávala jsem to ještě pár dní. :D

No, nevím, co bych dodala. Jen, že to neudělala pouze jedna spolužačky. Jinak všichni. A jsem za to moc ráda. :-*

Když se na to člověk zpětně podívá, tak je to takové ... zvláštní. Ale už na to nikdy nevzpomínat. :D Tolik stresu. :D Vím, že pokud se dostanu na vysokou, bude to něco podobného, ale maturita je důležitější, ukončená střední. I bez vysoké se dá pracovat. Hold, za 9? dní se rozhodne o mém osudu. :D Budu dělat přijímačky. J Na ČZU. Uvidíme. Nechme to osudu.

A to je asi konec.

Kelly ^^

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: ~ Maturita ~ zlomený meč 05. 06. 2010 - 21:33
RE(2x): ~ Maturita ~ kelly-kvetinka 05. 06. 2010 - 22:15
RE: ~ Maturita ~ slanka 06. 06. 2010 - 01:18
RE(2x): ~ Maturita ~ kelly-kvetinka 06. 06. 2010 - 18:24